Hirudoterapia – leczenie pijawkami Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia różnorodnych dolegliwości zdrowotnych przy użyciu pijawek. Pijawka poprzez regulację układu krążenia człowieka skutecznie leczy bądź wspomaga leczenie wielu chorób takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, endokrynologicznego, pokarmowego, moczowo-płciowego, oddechowego, kostno-stawowego, choroby dermatologiczne bądź neurologiczne. To stara, sprawdzona i nieszkodliwa metoda leczenia pijawkami przeżywająca obecnie w świecie renesans. Znana jest już od starożytności wraca do łask. Znana w Ajurwedzie jako Raktamokshana Jaluka Charana jest powszechnie stosowana w zaburzeniach rakta dhatu, krwi i układu krążenia.
Hirudoterapia jest całkowicie naturalną metodą leczenia wielu chorób. Związki zawarte w ślinie pijawek przenikają do organizmu człowieka i wywołują szereg zmian biochemicznych. Substancje te posiadają właściwości przeciwzakrzepowe, rozszerzające i uszczelniające naczynia krwionośne, przeciwhistaminowe, przeciwbólowe, antybiotyczne, jak również regenerujące skórę i komórki nerwowe. W terapii wykorzystuje się wyłącznie pijawki lekarskie pochodzące z certyfikowanych hodowli.
-
Hirudoterapia skutecznie leczy bądź wspomaga leczenie wielu schorzeń:
-
układu sercowo-naczyniowego,
-
krwiaki i zakrzepy,
-
nadciśnienie,
-
choroby i bóle serca,
-
zakrzepowe zapalenie żył,
-
chorobę niedokrwienną,
-
wysoki cholesterol,
-
choroby skóry,
-
hemoroidy,
-
rwę kulszową,
-
żylaki,
-
trudno gojące się rany,
-
obrzęki powypadkowe,
-
choroby płuc i oskrzeli,
-
choroby przewodu pokarmowego,
-
choroby wątroby,
-
wrzody żołądka i dwunastnicy,
-
alergie,
-
procesy starzenia,
-
choroby kobiece,
-
bezpłodność,
-
prostatę
-
impotencję,
-
zapalenie korzonków nerwowych,
-
udary,
-
bóle stawów,
-
choroby nerek,
-
bóle kręgosłupa,
-
nerwice,
-
depresję
-
Przeciwwskazania do stosowania hirudoterapii.
-
hemofilia bądź inne choroby krwi związane z niedoborem czynników krzepnięcia,
-
anemia,
-
kobiety w ciąży,
-
dzieci poniżej 10 roku życia,
-
hipotonia- niskie ciśnienie 80/60,
-
nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka oraz krwawienia z przewodu pokarmowego,
-
alergia,
-
stosowania kwasu acetylosalicylowego, antykoagulantów oraz innych niesteroidowych leków przeciwzakrzepowych i inhibitorów agregacji trombocytów.
Jak się przygotować do hirudoterapii?
Przed wyznaczonym dniem terapii pijawkami leczniczymi nie należy jeść czosnku i cebuli ani zbyt ostrychpotraw. W dniu zabiegu hirudoterapii zaś do mycia najlepiej użyć mydła bezzapachowego. Podczas leczenia pijawkami nie powinno się stosować na skórę kremów czy balsamów oraz nie należy używać wód perfumowanych. Pijawki lecznicze „nie lubią” drażniących zapachów, w tym dymu tytoniowego. W dniu, w którym zabieg został wykonany, należy więcej odpoczywać oraz ograniczać aktywność fizyczną. Miejsce, z którego pijawka ssała krew, jest zabezpieczone opatrunkiem, który należy utrzymywać przez kilka godzin.
Informacje i zapisy: 607956389, info@dharma.org.pl
Więcej artykułów
w czytelni
ASANA - PRANAJAMA - MUDRA - FILOZOFIA
Asztanga Joga, znana też jako asztanga winjasa joga czy power joga jest systemem pozycji, które są praktykowane w seriach, koncentrując się na oddechu (oddechu udżai), ruchu ciała (winjasa), punktach koncentracji wzroku (driszti) i bandach (wewnętrzne zaciski). Wykonywanie wszystkich tych elementów razem jest prak ...
Więcej artykułów
w czytelni
Kryzys w praktyce jogi
Niezależnie od metody kryzys pojawia się u wszystkich praktykujących jogę. Szczególnie wtedy kiedy intensywnie pracujemy nad dyscypliną i regularnością codziennej praktyki. Jak się objawia? Na różne sposoby - od czysto fizycznego, gdy ciało staje się ciężkie i obolałe, a my pozbawieni chęci do jakiegokol ...
Więcej artykułów
w czytelni